Dieta pudełkowa

Wielki test cateringów dietetycznych – Kraków 2021

Jakiś czas temu podjąłem decyzję że przed 30 urodzinami warto coś zmienić w życiu i postanowiłem się przerzucić na katering dietetyczny. Ze względu na fakt że nigdy z takowych udogodnień nie korzystałem, wymyśliłem że dobrym pomysłem w tym kontekście będzie spróbowanie wszystkich i wybranie tej najlepszej. Pomyślałem ze skoro i tak będę je testował to może wyjść z tego fajny artykuł.

Jako osoba lubiąca i co ważniejsze umiejąca gotować, jestem w stanie od razu wyczuć czy jedzenie jest dobrej jakości czy też nie. Każde danie będę oceniał i krótko opisywał, oczywiście nie mogłoby zabraknąć dokumentacji fotograficznej 😉 każde danie z osobna uzyska ocenę od 1-20 a każda firma dostanie ocenę uśrednioną ze wszystkich dań. Oczywiście do oceny końcowej mogę i będę doliczał punkty za dostawę, obsługę strony, wygląd dania i inne czynniki które w międzyczasie mi wpadną do głowy. Ze względu na to ze cena za jeden zestaw potrafi się wahać w przedziale 35-75 zł, to nie będę jej uwzględniał w ocenie końcowej. W końcu liczy się smak i składniki.
Diety będę wybierał te najbardziej standardowe, czyli z mięsem, rybami, glutenem, węglowodanami itd… a kaloryczność ustalam na 1500 kcal.

Dla ułatwienia sobie zadania będę korzystał z porównywarek diet, tak na wszelki wypadek gdybym nie znalazł wszystkich dostępnych ofert na krakowskim rynku 😉 Nie będę zamawiał z firm których ocena z ostatnich 4 miesięcy jest niższa niż 2/5 a uwierzcie mi, są takie oferty. Czas trwania całego testu to około 2 miesiące. Mam zamiar przetestować wiele firm a większość z nich oferuje od 1 do 3 dni testowych. Testy będą bez przerw, no chyba że aktualnie mnie nie będzie w Krakowie 😉

Co wyjdzie z testu? Zobaczymy pewnie w połowie kwietnia, wtedy też pojawi się podsumowanie testów. Co ważniejsze po przetestowaniu każdej z ofert będzie się pojawiał nowy wpis z oceną testowanego cateringu.

Trzymajcie się, Patryk.

Share