Żenada roku play 5g ready

Żenada roku w wykonaniu Play! 5G Ready ?

W ostatnim czasie Play dumnie ogłosił że wprowadza technologie 5G. Nawet bym się ucieszył gdyby nie fakt że wprowadzana przez nich technologia nie ma nic wspólnego z prawdziwym 5G… Ale po kolei.

8 lat temu w 2011 roku, play dumnie ogłosił wprowadzanie technologii 4G. Głośna kampania reklamowa „4G w Play”. Niestety szybko uświadomiono sobie że to tylko „zabieg marketingowy”, ściema jakich mało. Ich 4G to tak naprawdę technologia 3G a dokładniej jej rozwinięcie HSPA+. Z dziennikarskiego obowiązku trzeba dodać że prawdziwe 4G wprowadzono dopiero we wrześniu 2013 roku.

2019 – powtórka z historii! 5G Ready

Parę dni temu fioletowy operator pochwalił się wprowadzeniem technologii „5G Ready”. Bardzo szybko okazało się że po 8 latach Play zastosowało ten sam zabieg marketingowy. Otóż 5G w Play nie istnieje. Jest nadinterpretacją marketingowców.
Czym tak naprawdę jest sieć 5G Ready ? Zaawansowana wersja technologii 4G LTE-A, ale jak to Play ładnie tłumaczy na swojej stronie: „…gotowa na obsłużenie technologii 5G w przyszłości”

Jak tłumaczy się Play?

Sieć specjalnie nie kryje się z tym że ich sieć 5G ma niewiele wspólnego z prawdziwym 5G. Ale w końcu „5G Ready” to nie to samo co 5G. Jednakże moim zdaniem jest to bardzo dobrze przemyślana manipulacja i Ci mniej techniczni konsumenci się nabiorą że Play ma już sieć 5G.

Podsumowanie

Uważam, że klienci Play mają prawo czuć się okłamani. Otrzymują technologię 4G LTE-A w opakowaniu 5G. Bez względu na fakt dopisania do 5G słowa „Ready”, większość pomyśli że ma do czynienia z technologią 5G. Jednakże Play jasno pisze na swojej stronie że jest to technologia LTE-A. Nikogo tu nie okłamują, tylko wybiórczo przedstawiają i manipulują faktami.

Tu trzeba pochwalić marketingowców Play`a, odwalili kawał dobrej roboty, pół internetu pisze o ich nowince. Zasada w świecie jest prosta: Nie ważne jak, ważne żeby mówili 😉